S/N 255956
ISUZU ELF DUMP
, Year 1990
26095
VIEWS
Vehicle Year (First Regstration) |
1990 Oct |
|---|---|
| Seatbelts Year | Unknown |
| Chassis | NKR58E |
| Engine Size | 3,630 cc |
| Fuel | Diesel |
| Distance | 22,000 km |
| Seats | 3 |
| Doors | 2 |
| Others (Engine) | 4 cyl |
| Transmission | Manual |
|---|---|
| 2WD / 4WD | 2WD |
| Engine no. | 4BE1... |
| Vehicle Color | white |
| Steering | Right Hand Drive |
| Model Code | U-NKR58ED |
| Stock Location | Japan |
| Weight | 2,340 kg |
| Size (L×W×H) | 468×169×199 cm |
| Grade | Trust - Budget |
| Payload Capacity | 2 tons |
|---|---|
| Deck Size (L×W) | 309 x 159 cm |
| Deck Height | 84 cm |
| Deck Type | Metal |
| Loading Side | Side |
| Low Deck | |
Vehicle Specifications
- Power Steering
- AntiLock Brakes
- SRS Airbag
- Cruise Control
- Power Windows
- Power Mirrors
- Spare Key
- Central Locking
- Air Conditioning
- Leather Seats
- Alloy Wheels
- Sun Roof
- Back Camera
- Sliding Door
- Low distance
Remarks
- Rusty chassis
Recommended Vehicles
-
2006
US$ 1,964
(JPY 313,561) -
2023
US$ 34,312
(JPY 5,478,049) -
2008
US$ 1,638
(JPY 261,514) -
2004
US$ 1,164
(JPY 185,838) -
2006
US$ 4,746
(JPY 757,718) -
2006
US$ 2,352
(JPY 375,507) -
2011
US$ 1,106
(JPY 176,578) -
2019
US$ 5,600
(JPY 894,063)
