S/N 276656
TOYOTA LANDCRUISER
AX-G, Year 2020
212
VIEWS
Vehicle Year (First Regstration) |
2020 Jan |
|---|---|
| Seatbelts Year | 2019 |
| Chassis | URJ202 |
| Engine Size | 2,600 cc |
| Fuel | Petrol |
| Distance | 48,000 km |
| Seats | 8 |
| Doors | 5 |
| Others (Engine) | 8 cyl |
| Transmission | Automatic |
|---|---|
| 2WD / 4WD | 4WD (Full Time) |
| Engine no. | 1UR... |
| Vehicle Color | black |
| Steering | Right Hand Drive |
| Model Code | CBA-URJ202W |
| Stock Location | Japan |
| Weight | 2,530 kg |
| Size (L×W×H) | 495×198×188 cm |
| Grade | Trust - Top Quality |
Vehicle Specifications
- Power Steering
- AntiLock Brakes
- SRS Airbag
- Cruise Control
- Power Windows
- Power Mirrors
- Spare Key
- Central Locking
- Air Conditioning
- Leather Seats
- Alloy Wheels
- Sun Roof
- Back Camera
- Sliding Door
- LED Headlights
- Leather seats
- Back Camera
- Push Start!
Remarks
-
Nothing of note
Recommended Vehicles
-
2006
US$ 1,964
(JPY 313,561) -
2023
US$ 34,312
(JPY 5,478,049) -
2008
US$ 1,638
(JPY 261,514) -
2004
US$ 1,164
(JPY 185,838) -
2006
US$ 4,746
(JPY 757,718) -
2006
US$ 2,352
(JPY 375,507) -
2011
US$ 1,106
(JPY 176,578) -
2019
US$ 5,600
(JPY 894,063)
Reviews
-
W.W.2024/05/31
"Dear Yoko, You will be pleased to know that the Prado we ordered arrived and it looks very good! My husband is very happy with it. Thank you very much. Regards W.W. "
-
P.A.T.H.2024/05/09
"
P.A.T.H.
TOYOTA LANDCRUISER
Sales Person:Juan" -
O.M.M.2024/05/09
"
O.M.M.
TOYOTA PRADO - LANDCRUISER
Sales Person: Inna"
