S/N 268721
CHRYSLER JEEP GRAND CHEROKEE
Limited, Year 2012
4508
VIEWS
Vehicle Year (First Regstration) |
2012 Mar |
|---|---|
| Seatbelts Year | Unknown |
| Chassis | 1C4RJFFG1 |
| Engine Size | 3,600 cc |
| Fuel | Petrol |
| Distance | 73,000 km |
| Seats | 5 |
| Doors | 5 |
| Others (Engine) | 6 cyl |
| Transmission | Automatic |
|---|---|
| 2WD / 4WD | 4WD (Full Time) |
| Engine no. | G... |
| Vehicle Color | whitepearl |
| Steering | Right Hand Drive |
| Model Code | ABA-WK36A |
| Stock Location | Japan |
| Weight | 2,220 kg |
| Size (L×W×H) | 482×195×177 cm |
| Grade | Trust - Recommended |
Vehicle Specifications
- Power Steering
- AntiLock Brakes
- SRS Airbag
- Cruise Control
- Power Windows
- Power Mirrors
- Spare Key
- Central Locking
- Air Conditioning
- Leather Seats
- Alloy Wheels
- Sun Roof
- Back Camera
- Sliding Door
- LED Headlights
- Leather seats
- Back Camera
- SunRoof
- Power back door
Remarks
-
Nothing of note
Recommended Vehicles
-
2006
US$ 1,964
(JPY 313,561) -
2023
US$ 34,312
(JPY 5,478,049) -
2008
US$ 1,638
(JPY 261,514) -
2004
US$ 1,164
(JPY 185,838) -
2006
US$ 4,746
(JPY 757,718) -
2006
US$ 2,352
(JPY 375,507) -
2011
US$ 1,106
(JPY 176,578) -
2019
US$ 5,600
(JPY 894,063)
Reviews
-
Ms Angela M.2014/07/18
"I would like to say a very good morning to Trust and all its employees!!! True to your name, you are worth trusting, I bought a Jeep 2005 model and I received on April 17th, 2014, in perfect condition, a lot better than I had expected. My family is very happy with the car and we are just short of spending our nights in it as it is very beautiful and extremely neat!!! Thank you very much for everything as you were all available every time I needed clarification, am now "Driving with Pride" and cant wait to do business with you again. Kind Regards Angela M."
-
Mr JACK C.2013/12/06
"I HAVE RECEIVED THE CHRYSLER JEEP GRAND CHEROKEE [...]IN VERY GOOD CONDITION THANK YOU VERY MUCH FOR SELLING ME A CAR THAT IS IN SUCH A TIPTOP CONDITION. WHEN I DECIDE TO BUY A VEHICLE I WILL DEFINITELY BUYB FROM TRUST COMPANY LTD. THANK YOU VERY MUCH ONCE AGAIN JACK C."
-
Ms HSIANG C.2012/04/19
"Dear Yoko and Japanese Vehicle, I have received the red Chrysler Grand Cherokee Jeep. it was arrived on March 9th in Marshall Islands and didn't cost me trouble to do the custom clearance. It is so beautiful that my colleagues and local employees all say it is a good buy."
