S/N 137210
TOYOTA LANDCRUISER
, Year 1999
21
VIEWS
Vehicle Year (First Regstration) |
1999 Apr |
|---|---|
| Seatbelts Year | 1999 |
| Chassis | HDJ101 |
| Engine Size | 4,160 cc |
| Fuel | Diesel |
| Distance | 140,000 km |
| Seats | 5 |
| Doors | 5 |
| Transmission | Automatic |
|---|---|
| 2WD / 4WD | 4WD (Part Time) |
| Engine no. | 1HD... |
| Vehicle Color | grey |
| Steering | Right Hand Drive |
| Model Code | KG-HDJ101K |
| Stock Location | Japan |
| Weight | 2,530 kg |
| Size (L×W×H) | 489×194×190 cm |
| Grade | Trust - Recommended |
Vehicle Specifications
- Power Steering
- AntiLock Brakes
- SRS Airbag
- Cruise Control
- Power Windows
- Power Mirrors
- Spare Key
- Central Locking
- Air Conditioning
- Leather Seats
- Alloy Wheels
- Sun Roof
- Back Camera
- Sliding Door
Good
- VX-LTD, New Rear Tyre x 2 Discolored body,
Remarks
-
Nothing of note
Recommended Vehicles
-
2013
US$ 4,980
(JPY 795,567) -
2015
US$ 2,980
(JPY 476,062) -
2010
US$ 3,980
(JPY 635,814) -
2007
US$ 2,980
(JPY 476,062) -
2014
US$ 6,480
(JPY 1,035,195) -
2015
US$ 6,980
(JPY 1,115,071) -
2014
US$ 14,800
(JPY 2,364,334) -
2021
US$ 35,184
(JPY 5,620,723)
