S/N 194207
TOYOTA LANDCRUISER
VX LIMITED, Year 1999
558
VIEWS
Vehicle Year (First Regstration) |
1999 Aug |
|---|---|
| Seatbelts Year | 1999 |
| Chassis | UZJ100 |
| Engine Size | 4,660 cc |
| Fuel | Petrol |
| Distance | 157,000 km |
| Seats | 8 |
| Doors | 5 |
| Others (Engine) | 8 cyl |
| Transmission | Automatic |
|---|---|
| 2WD / 4WD | 4WD (Full Time) |
| Engine no. | 2UZ... |
| Vehicle Color | whitepearl |
| Steering | Right Hand Drive |
| Model Code | GF-UZJ100W |
| Stock Location | Japan |
| Weight | 2,380 kg |
| Size (L×W×H) | 512×194×190 cm |
| Grade | Trust - Recommended |
Vehicle Specifications
- Power Steering
- AntiLock Brakes
- SRS Airbag
- Cruise Control
- Power Windows
- Power Mirrors
- Spare Key
- Central Locking
- Air Conditioning
- Leather Seats
- Alloy Wheels
- Sun Roof
- Back Camera
- Sliding Door
Good
-
Nothing of note
Remarks
-
Nothing of note
Recommended Vehicles
-
2021
US$ 159,600
(JPY 25,424,458) -
2009
US$ 8,835
(JPY 1,407,426) -
2013
US$ 5,343
(JPY 851,146) -
2001
US$ 7,980
(JPY 1,271,223) -
2015
US$ 7,980
(JPY 1,271,223) -
2013
US$ 5,980
(JPY 952,621) -
2013
US$ 4,480
(JPY 713,669) -
2014
US$ 5,480
(JPY 872,971)
