S/N 205153
MITSUBISHI PAJERO MINI
VR, Year 2009
1907
VIEWS
Vehicle Year (First Regstration) |
2009 Mar |
|---|---|
| Seatbelts Year | 2009 |
| Chassis | H58A |
| Engine Size | 650 cc |
| Fuel | Petrol |
| Distance | 128,000 km |
| Seats | 4 |
| Doors | 3 |
| Others (Engine) | 4 cyl Turbo Intercooler |
| Transmission | Automatic |
|---|---|
| 2WD / 4WD | 4WD (Part Time) |
| Engine no. | 4A30... |
| Vehicle Color | silver/d-blue |
| Steering | Right Hand Drive |
| Model Code | ABA-H58A |
| Stock Location | Japan |
| Weight | 980 kg |
| Size (L×W×H) | 339×147×163 cm |
| Grade | Trust - Recommended |
Vehicle Specifications
- Power Steering
- AntiLock Brakes
- SRS Airbag
- Cruise Control
- Power Windows
- Power Mirrors
- Spare Key
- Central Locking
- Air Conditioning
- Leather Seats
- Alloy Wheels
- Sun Roof
- Back Camera
- Sliding Door
Good
- Low fuel consumption
- Changed timing belt at 115,739 km
Remarks
-
Nothing of note
Recommended Vehicles
-
2018
US$ 38,000
(JPY 6,032,692) -
2016
US$ 7,480
(JPY 1,187,488) -
2013
US$ 4,980
(JPY 790,601) -
2015
US$ 2,980
(JPY 473,090) -
2010
US$ 3,980
(JPY 631,846) -
2007
US$ 2,980
(JPY 473,090) -
2014
US$ 6,480
(JPY 1,028,733) -
2015
US$ 6,980
(JPY 1,108,111)
