S/N 206241
MITSUBISHI OUTLANDER
, Year 2006
32767
VIEWS
Vehicle Year (First Regstration) |
2006 Jul |
|---|---|
| Seatbelts Year | 2006 |
| Chassis | CW5W |
| Engine Size | 2,350 cc |
| Fuel | Petrol |
| Distance | 127,000 km |
| Seats | 5 |
| Doors | 5 |
| Others (Engine) | 4 cyl |
| Transmission | Automatic |
|---|---|
| 2WD / 4WD | 4WD (Part Time) |
| Engine no. | 4B12... |
| Vehicle Color | grey |
| Steering | Right Hand Drive |
| Model Code | DBA-CW5W |
| Stock Location | Japan |
| Weight | 1,580 kg |
| Size (L×W×H) | 464×180×168 cm |
| Grade | Trust - Recommended |
Vehicle Specifications
- Power Steering
- AntiLock Brakes
- SRS Airbag
- Cruise Control
- Power Windows
- Power Mirrors
- Spare Key
- Central Locking
- Air Conditioning
- Leather Seats
- Alloy Wheels
- Sun Roof
- Back Camera
- Sliding Door
- HID Headlights
Good
- HID Headlights
Remarks
-
Nothing of note
Recommended Vehicles
-
2013
US$ 4,480
(JPY 713,603) -
2018
US$ 38,000
(JPY 6,052,881) -
2016
US$ 7,480
(JPY 1,191,462) -
2013
US$ 4,980
(JPY 793,246) -
2015
US$ 2,980
(JPY 474,674) -
2010
US$ 3,980
(JPY 633,960) -
2007
US$ 2,980
(JPY 474,674) -
2014
US$ 6,480
(JPY 1,032,176)
