S/N 216463
TOYOTA PRADO - LANDCRUISER
TX -L packege MODELLISTA Wing deck, Year 2020
13112
VIEWS
Vehicle Year (First Regstration) |
2020 Apr |
|---|---|
| Seatbelts Year | 2020 |
| Chassis | TRJ150 |
| Engine Size | 2,690 cc |
| Fuel | Petrol |
| Distance | 5,000 km |
| Seats | 7 |
| Doors | 5 |
| Others (Engine) | 4 cyl |
| Transmission | Automatic |
|---|---|
| 2WD / 4WD | 4WD (Full Time) |
| Engine no. | 2TR... |
| Vehicle Color | whitepearl |
| Steering | Right Hand Drive |
| Model Code | CBA-TRJ150W |
| Stock Location | Japan |
| Weight | 2,160 kg |
| Size (L×W×H) | 482×188×190 cm |
| Grade | Trust - Top Quality |
Vehicle Specifications
- Power Steering
- AntiLock Brakes
- SRS Airbag
- Cruise Control
- Power Windows
- Power Mirrors
- Spare Key
- Central Locking
- Air Conditioning
- Leather Seats
- Alloy Wheels
- Sun Roof
- Back Camera
- Sliding Door
- LED Headlights
Good
- Leather seats
- Back Camera
- SunRoof
- Electric side step
- Around view
- Push Start!
Remarks
-
Nothing of note
Recommended Vehicles
-
2018
US$ 38,000
(JPY 6,032,692) -
2016
US$ 7,480
(JPY 1,187,488) -
2013
US$ 4,980
(JPY 790,601) -
2015
US$ 2,980
(JPY 473,090) -
2010
US$ 3,980
(JPY 631,846) -
2007
US$ 2,980
(JPY 473,090) -
2014
US$ 6,480
(JPY 1,028,733) -
2015
US$ 6,980
(JPY 1,108,111)
