S/N 224903
TOYOTA TOYOACE
, Year 2003
31567
VIEWS
Vehicle Year (First Regstration) |
2003 Nov |
|---|---|
| Seatbelts Year | 2003 |
| Chassis | RZU300 |
| Engine Size | 2,690 cc |
| Fuel | Petrol |
| Distance | 70,000 km |
| Seats | 3 |
| Doors | 2 |
| Others (Engine) | 4 cyl |
| Transmission | Manual |
|---|---|
| 2WD / 4WD | 2WD |
| Engine no. | 3RZ... |
| Vehicle Color | blue |
| Steering | Right Hand Drive |
| Model Code | LD-RZU300 |
| Stock Location | Japan |
| Weight | 2,080 kg |
| Size (L×W×H) | 474×169×207 cm |
| Grade | Trust - Budget |
| Payload Capacity | 2 tons |
|---|---|
| Deck Size (L×W) | 310 x 160 cm |
| Deck Height | 83 cm |
| Deck Type | Wood |
| Loading Side | Side |
| High Deck | |
Vehicle Specifications
- Power Steering
- AntiLock Brakes
- SRS Airbag
- Cruise Control
- Power Windows
- Power Mirrors
- Spare Key
- Central Locking
- Air Conditioning
- Leather Seats
- Alloy Wheels
- Sun Roof
- Back Camera
- Sliding Door
- Low distance
Remarks
-
Nothing of note
Recommended Vehicles
-
2013
US$ 4,480
(JPY 713,603) -
2018
US$ 38,000
(JPY 6,052,881) -
2016
US$ 7,480
(JPY 1,191,462) -
2013
US$ 4,980
(JPY 793,246) -
2015
US$ 2,980
(JPY 474,674) -
2010
US$ 3,980
(JPY 633,960) -
2007
US$ 2,980
(JPY 474,674) -
2014
US$ 6,480
(JPY 1,032,176)
