S/N 229265
ISUZU ELF
, Year 1995
10519
VIEWS
Vehicle Year (First Regstration) |
1995 Mar |
|---|---|
| Seatbelts Year | 1995 |
| Chassis | NKR58E |
| Engine Size | 3,630 cc |
| Fuel | Diesel |
| Distance | 89,000 km |
| Seats | 3 |
| Doors | 2 |
| Others (Engine) | 4 cyl |
| Transmission | Manual |
|---|---|
| 2WD / 4WD | 2WD |
| Engine no. | 4BE1... |
| Vehicle Color | blue |
| Steering | Right Hand Drive |
| Model Code | U-NKR58EA |
| Stock Location | Japan |
| Weight | 2,150 kg |
| Size (L×W×H) | 468×169×198 cm |
| Grade | Trust - Budget |
| Payload Capacity | 2 tons |
|---|---|
| Deck Size (L×W) | 310 x 161 cm |
| Deck Height | 92 cm |
| Deck Type | Wood |
| Loading Side | Side |
| High Deck | |
Vehicle Specifications
- Power Steering
- AntiLock Brakes
- SRS Airbag
- Cruise Control
- Power Windows
- Power Mirrors
- Spare Key
- Central Locking
- Air Conditioning
- Leather Seats
- Alloy Wheels
- Sun Roof
- Back Camera
- Sliding Door
- Low distance
Remarks
- Audio failed
Recommended Vehicles
-
2013
US$ 4,480
(JPY 715,218) -
2018
US$ 38,000
(JPY 6,066,575) -
2016
US$ 7,480
(JPY 1,194,158) -
2013
US$ 4,980
(JPY 795,041) -
2015
US$ 2,980
(JPY 475,748) -
2010
US$ 3,980
(JPY 635,394) -
2007
US$ 2,980
(JPY 475,748) -
2014
US$ 6,480
(JPY 1,034,511)
