S/N 239095
MITSUBISHI CANTER GUTS
, Year 1994
11678
VIEWS
Vehicle Year (First Regstration) |
1994 Aug |
|---|---|
| Seatbelts Year | 1994 |
| Chassis | FB501A |
| Engine Size | 2,830 cc |
| Fuel | Diesel |
| Distance | 143,000 km |
| Seats | 3 |
| Doors | 2 |
| Others (Engine) | 4 cyl |
| Transmission | Manual |
|---|---|
| 2WD / 4WD | 2WD |
| Engine no. | 4M40... |
| Vehicle Color | white |
| Steering | Right Hand Drive |
| Model Code | U-FB501A |
| Stock Location | Japan |
| Weight | 1,820 kg |
| Size (L×W×H) | 438×169×195 cm |
| Grade | Trust - Recommended |
| Payload Capacity | 1.5 tons |
|---|---|
| Deck Size (L×W) | 284 x 160 cm |
| Deck Height | 82 cm |
| Deck Type | Wood |
| Loading Side | Side |
| Low Deck | |
Vehicle Specifications
- Power Steering
- AntiLock Brakes
- SRS Airbag
- Cruise Control
- Power Windows
- Power Mirrors
- Spare Key
- Central Locking
- Air Conditioning
- Leather Seats
- Alloy Wheels
- Sun Roof
- Back Camera
- Sliding Door
- Low distance
Remarks
-
Nothing of note
Recommended Vehicles
-
2013
US$ 4,480
(JPY 713,603) -
2018
US$ 38,000
(JPY 6,052,881) -
2016
US$ 7,480
(JPY 1,191,462) -
2013
US$ 4,980
(JPY 793,246) -
2015
US$ 2,980
(JPY 474,674) -
2010
US$ 3,980
(JPY 633,960) -
2007
US$ 2,980
(JPY 474,674) -
2014
US$ 6,480
(JPY 1,032,176)
