S/N 198032
TOYOTA PRADO - LANDCRUISER
TX, Year 2018
6298
VIEWS
Video
Video
Vehicle Year (First Regstration) |
2018 Feb |
|---|---|
| Seatbelts Year | 2017 |
| Chassis | TRJ150 |
| Engine Size | 2,690 cc |
| Fuel | Petrol |
| Distance | 12,000 km |
| Seats | 7 |
| Doors | 5 |
| Others (Engine) | 4 cyl |
| Transmission | Automatic |
|---|---|
| 2WD / 4WD | 4WD (Full Time) |
| Engine no. | 2TR... |
| Vehicle Color | black |
| Steering | Right Hand Drive |
| Model Code | CBA-TRJ150W |
| Stock Location | Japan |
| Weight | 2,090 kg |
| Size (L×W×H) | 482×188×185 cm |
| Grade | Trust - Top Quality |
Vehicle Specifications
- Power Steering
- AntiLock Brakes
- SRS Airbag
- Cruise Control
- Power Windows
- Power Mirrors
- Spare Key
- Central Locking
- Air Conditioning
- Leather Seats
- Alloy Wheels
- Sun Roof
- Back Camera
- Sliding Door
- LED Headlights
Good
- Back Camera
- Low distance
Remarks
-
Nothing of note
Recommended Vehicles
-
2013
US$ 4,980
(JPY 795,107) -
2015
US$ 2,980
(JPY 475,787) -
2010
US$ 3,980
(JPY 635,447) -
2007
US$ 2,980
(JPY 475,787) -
2014
US$ 6,480
(JPY 1,034,597) -
2015
US$ 6,980
(JPY 1,114,427) -
2014
US$ 14,800
(JPY 2,362,968) -
2012
US$ 5,998
(JPY 957,641)
