S/N 203377
SUZUKI ESCUDO (GRAND VITARA)
XG, Year 2010
3266
VIEWS
Vehicle Year (First Regstration) |
2010 Jul |
|---|---|
| Seatbelts Year | 2010 |
| Chassis | TDA4W |
| Engine Size | 2,390 cc |
| Fuel | Petrol |
| Distance | 99,000 km |
| Seats | 5 |
| Doors | 5 |
| Others (Engine) | 4 cyl |
| Transmission | Automatic |
|---|---|
| 2WD / 4WD | 4WD (Full Time) |
| Engine no. | J24B... |
| Vehicle Color | whitepearl |
| Steering | Right Hand Drive |
| Model Code | CBA-TDA4W |
| Stock Location | Japan |
| Weight | 1,620 kg |
| Size (L×W×H) | 442×181×169 cm |
| Grade | Trust - Recommended |
Vehicle Specifications
- Power Steering
- AntiLock Brakes
- SRS Airbag
- Cruise Control
- Power Windows
- Power Mirrors
- Spare Key
- Central Locking
- Air Conditioning
- Leather Seats
- Alloy Wheels
- Sun Roof
- Back Camera
- Sliding Door
- HID Headlights
Good
- Back Camera
- HID Headlights
Remarks
-
Nothing of note
Recommended Vehicles
-
New! TOYOTA VITZ (YARIS)2014
US$ 2,564
(JPY 403,064) -
2013
US$ 6,800
(JPY 1,068,967) -
2021
US$ 159,600
(JPY 25,089,283) -
2001
US$ 7,980
(JPY 1,254,465) -
2015
US$ 7,980
(JPY 1,254,465) -
2013
US$ 5,980
(JPY 940,063) -
2013
US$ 4,480
(JPY 704,261) -
2015
US$ 6,480
(JPY 1,018,663)
