S/N 206617
TOYOTA HARRIER (LEXUS RX)
GL, Year 2009
16774
VIEWS
Vehicle Year (First Regstration) |
2009 Jun |
|---|---|
| Seatbelts Year | 2009 |
| Chassis | ACU30 |
| Engine Size | 2,360 cc |
| Fuel | Petrol |
| Distance | 154,000 km |
| Seats | 5 |
| Doors | 5 |
| Others (Engine) | 4 cyl |
| Transmission | Automatic |
|---|---|
| 2WD / 4WD | 2WD |
| Engine no. | 2AZ... |
| Vehicle Color | black |
| Steering | Right Hand Drive |
| Model Code | CBA-ACU30W |
| Stock Location | Japan |
| Weight | 1,610 kg |
| Size (L×W×H) | 473×184×168 cm |
| Grade | Trust - Recommended |
Vehicle Specifications
- Power Steering
- AntiLock Brakes
- SRS Airbag
- Cruise Control
- Power Windows
- Power Mirrors
- Spare Key
- Central Locking
- Air Conditioning
- Leather Seats
- Alloy Wheels
- Sun Roof
- Back Camera
- Sliding Door
- HID Headlights
Good
- Leather seats
- Back Camera
- HID Headlights
Remarks
-
Nothing of note
Recommended Vehicles
-
2013
US$ 4,980
(JPY 795,041) -
2015
US$ 2,980
(JPY 475,748) -
2010
US$ 3,980
(JPY 635,394) -
2007
US$ 2,980
(JPY 475,748) -
2014
US$ 6,480
(JPY 1,034,511) -
2015
US$ 6,980
(JPY 1,114,334) -
2014
US$ 14,800
(JPY 2,362,772) -
2012
US$ 5,998
(JPY 957,561)
