S/N 224995
TOYOTA LANDCRUISER
VX Limited, Year 1999
4537
VIEWS
Vehicle Year (First Regstration) |
1999 Mar |
|---|---|
| Seatbelts Year | 1999 |
| Chassis | UZJ100 |
| Engine Size | 4,660 cc |
| Fuel | Petrol |
| Distance | 80,000 km |
| Seats | 8 |
| Doors | 5 |
| Others (Engine) | 8 cyl |
| Transmission | Automatic |
|---|---|
| 2WD / 4WD | 4WD (Full Time) |
| Engine no. | 2UZ... |
| Vehicle Color | silver/beige |
| Steering | Right Hand Drive |
| Model Code | GF-UZJ100W |
| Stock Location | Japan |
| Weight | 2,370 kg |
| Size (L×W×H) | 489×194×190 cm |
| Grade | Trust - Recommended |
Vehicle Specifications
- Power Steering
- AntiLock Brakes
- SRS Airbag
- Cruise Control
- Power Windows
- Power Mirrors
- Spare Key
- Central Locking
- Air Conditioning
- Leather Seats
- Alloy Wheels
- Sun Roof
- Back Camera
- Sliding Door
Good
- Low distance
Remarks
-
Nothing of note
Recommended Vehicles
-
2013
US$ 4,980
(JPY 795,567) -
2015
US$ 2,980
(JPY 476,062) -
2010
US$ 3,980
(JPY 635,814) -
2007
US$ 2,980
(JPY 476,062) -
2014
US$ 6,480
(JPY 1,035,195) -
2015
US$ 6,980
(JPY 1,115,071) -
2014
US$ 14,800
(JPY 2,364,334) -
2021
US$ 35,184
(JPY 5,620,723)
