S/N 264708
DAIHATSU HIJET
Special, Year 2002
7265
VIEWS
Vehicle Year (First Regstration) |
2002 Mar |
|---|---|
| Seatbelts Year | 2001 |
| Chassis | S200P |
| Engine Size | 650 cc |
| Fuel | Petrol |
| Distance | 72,000 km |
| Seats | 2 |
| Doors | 2 |
| Others (Engine) | 3 cyl |
| Transmission | Manual |
|---|---|
| 2WD / 4WD | 2WD |
| Engine no. | EF... |
| Vehicle Color | white |
| Steering | Right Hand Drive |
| Model Code | TE-S200P |
| Stock Location | Japan |
| Weight | 720 kg |
| Size (L×W×H) | 339×147×178 cm |
| Grade | Trust - Recommended |
| Payload Capacity | 0.35 tons |
|---|---|
| Deck Size (L×W) | 199 x 141 cm |
| Deck Height | 66 cm |
| Deck Type | Metal |
| Loading Side | Side |
| Low Deck | |
Vehicle Specifications
- Power Steering
- AntiLock Brakes
- SRS Airbag
- Cruise Control
- Power Windows
- Power Mirrors
- Spare Key
- Central Locking
- Air Conditioning
- Leather Seats
- Alloy Wheels
- Sun Roof
- Back Camera
- Sliding Door
- Low distance
- Low fuel consumption
Remarks
-
Nothing of note
Recommended Vehicles
-
New! TOYOTA VITZ (YARIS)2014
US$ 2,564
(JPY 402,736) -
2001
US$ 7,980
(JPY 1,253,443) -
2015
US$ 7,980
(JPY 1,253,443) -
2013
US$ 5,980
(JPY 939,297) -
2013
US$ 4,480
(JPY 703,688) -
2018
US$ 38,000
(JPY 5,968,774) -
2015
US$ 6,480
(JPY 1,017,834) -
2014
US$ 5,480
(JPY 860,761)
