S/N 88221
MITSUBISHI CHARIOT GRANDIS
, Year 2000
13
VIEWS
Vehicle Year (First Regstration) |
2000 Feb |
|---|---|
| Seatbelts Year | 1999 |
| Chassis | N96W |
| Engine Size | 2,970 cc |
| Fuel | Petrol |
| Distance | 85,000 km |
| Seats | 6 |
| Doors | 5 |
| Transmission | Automatic |
|---|---|
| 2WD / 4WD | 4WD (Part Time) |
| Engine no. | 6G72... |
| Vehicle Color | whitepearl |
| Steering | Right Hand Drive |
| Model Code | GF-N96W |
| Stock Location | Japan |
| Weight | 1,720 kg |
| Size (L×W×H) | 465×178×169 cm |
| Grade | - |
Vehicle Specifications
- Power Steering
- AntiLock Brakes
- SRS Airbag
- Cruise Control
- Power Windows
- Power Mirrors
- Spare Key
- Central Locking
- Air Conditioning
- Leather Seats
- Alloy Wheels
- Sun Roof
- Back Camera
- Sliding Door
Good
- Leather seats
- Low distance
Remarks
-
Nothing of note
Recommended Vehicles
-
New! VOLVO S602012
US$ 1,855
(JPY 295,014) -
New! TOYOTA VANGUARD2012
US$ 5,357
(JPY 851,961) -
2020
US$ 11,000
(JPY 1,749,405) -
New! NISSAN MARCH (MICRA)2013
US$ 1,211
(JPY 192,594) -
New! TOYOTA CALDINA2005
US$ 1,668
(JPY 265,274) -
2011
US$ 1,288
(JPY 204,840) -
New! TOYOTA VITZ (YARIS)2014
US$ 2,564
(JPY 407,771) -
2013
US$ 6,800
(JPY 1,081,451)
